Спінінгова рибалка в Карпатах,сезон 2018

Тема в разделе "Отчеты о рыбалках", создана пользователем Андрій Мамай, 24 июл 2018.

  1. Андрій Мамай

    Андрій Мамай Новичок

    Способ ловли:
    Спининг, Нахлыст
    Город/Страна:
    Львів
    Вихідні...."на носі були вихідні")
    Зі слів друзів з якими разом "тримаємся купи" і їздим на риблю я знав що колєги на два дні їдуть в гори ,їдуть в прекрасні Карпати ,де тече безліч цікавих рік в яких мешкають сильні риби,що під час рибалки на них друють масу задоволення і емоцій,які в свою чергу заряджають якимось потужним зарядом на купу часу!
    Цього разу мені не виходить їхати на два дні,ювілей в Хресної -поважна причина "відбитися від компанії" на один день!
    В Андрія Мартиненка також нема цього разу можливості присвятити два дні риблі і ми вдвох вирішуєм їхати в суботу на день.Річка ,на якій цього разу ми вирішили рибалити- в ідеалі підходить для двох рибалок, які зможуть одночасно рибалити незавдаючи один одному дискомфорту,хто рибалить в Карпатах -той мене зрозуміє ;) . З попередніх виїздів сюди я знав що в ріці нема багато риби,але якщо вже і знаходиш рибу-то вона тут дуууууууже гарного розміру.
    Сьогодні я вирішив зробити ставку на коливалки які недавно випустив Flagman і які я побачивши в магазині незадумуючись придбав: в моєму арсеналі сьогодні лишень три "бляхи": Flagman Nori 3г в 022кольорі і Flagman Toya 3г в 012кольорі-ці дві коливалки я виріщив використовувати в ловлі "апстрімом" на бистрині і облювлювати ними басейни-ями ,а також Flagman Mika 1.5г яка мені сподобалась в 005 кольорі і якою я сьогодні запланував обловлювати спокійні ділянки ріки а друга її функція це верховодка-якщо всеж таки сьогодні невдасться зловити чогось пристойного то Mika мала допомогти мені "збити оскому" і хоть верхоплавку половити.
    Приїхали на місце,гори в тумані,вийшли,випили файного "бімберу" за щасливий приїзд і гарну рибалку і гарний день.
    Шум ріки милував слух і лоскотав нерви,нема чого балдіти,швидко збираєм снасті і до води,в нас сьогодні нема багато часу і треба отримати максимум задоволення від того ,заради чого ми тут-рибалки на бистрій Карпатській ріці!
    Зважаючи на досвід рибалки в Карпатах і добре знання ріки-ми не затримуємся на різних ділянках тим самим втрачаючи дорогоцінний час а рибалим виключно на відомих нам місцях ,кайфуєм від потужних покльовок та шикарної боротьби.В більшості випадків риб навіть не знимкуєм,а після виважування швидко відпускаєм назад ,"під той камінь" ,звідки наступного разу пятниста знову нам подарує те задоволення ,якє можна отримати тільки тут,стоячи на бистрині попід скєлею біля запашної Карпатської смереки!
    [​IMG]
    Для ходової рибалки на Карпатських ріках цього року я використовую вудлик Azura Olivia 602Sul 1.82м , чесно кажучи вудлик не з супер-чуйкою,сверх дальнім забросом чи ще якимись надможливостями але завдяки своєму строю -добре "вяже" і "тримає" рибу,а "ріст" позволяє комфортно рибалити під нависами дерев , робити точні заброси в місця стоянок риби і найголовніше- з ним нестрашно впасти на камні чи вдарити при забросі по нависшій гілці.Як на мене- всі необхідні якості для доступного фореливика присутні в Azura Olivia .
    Щоб не тратити часу ми іноді долаєм відстані між рибними місцями по лісі:гриби.....багато різних грибів- лисички,козарі,маслюки,боровики,"кущики оленячих ріжок"......може стати і позбирати грибів? ......Та де там,ми тут не приїхали збирати гриби))
    Чергова ділянка,великий камінь,черговий свал,яма ,Андрій заходить в воду перший і тут.......і тут вееееличезний пструг неспішно, зпід каменя, змахнувши своїм хвостом впоперек ріки плавно відходить під протилежний беріг де в воді лежить повалена сосна.Карл!!!Відколи я рибалю в Карпатах-я ще не бачив такого великого риба!!!Пів години ми присвятили тому місцю,але все марно,риба не реагує нінащо.
    [​IMG]
    Після даної пригоди риби розміром 28+ вже не приносили задоволення,всіма думками я був з тою рибою:я мушу її зловити і зазнимкувати!
    Ми йшли і йшли,бистрини мінялися спокійною течією чи широким басейном,час від часу покльовувала риба.
    20180721_084423.jpg
    В мене сьогодні в фаворі коливалка Flagman Nori 3г,гарно веде себе на струї і добре зваблює рибу.На плесі ріки,на досить широкому як для Карпат перекаті споглядаю активність харька,хоч надії його піймати на коливалку мало але всеж таки ставлю Flagman Mika і посилаю її в місце де виринав риб і десь на третій "подачі" відчуваю ту сильну і рвучку потяжку-хоч невелички але дуже бойкий харьок на гачку,швидка знимка і малюк поплив додому,для цікавості ще два рази зробив проводку і на другій знову заробив клюваку ,вирішую не затримуватися тут,хоч харьок і клює але не варто його травмувати,може з часом в наш тяжкий для карпатських риб час йому всеж таки вдасться вирости до пристойного розміру і нераз порадувати рибалок своїю потужною клювакою-потяжкою.
    День добігав до кінця,сонце вже почало "сідати",як би нам з Андрієм того не хотілося але пора вертатися назад до машини,тим більше що назад є ще куди йти і в планах сьогодні ще годинна ловля нахлистом риби,яка ми мали надію сьогодні перед вечером має добре збирати муху з поверхні і мала би нам ще подарувати трохи задоволення наприкінці такого прекрасного дня на бистрій річці в прекрасних Карпатах за улюбленим заняттям!!!
    20180721_153749.jpg
    3.jpg 4.jpg 9.jpg 12.jpg 20180721_110307.jpg 11.jpg 13.jpg 20180721_144155.jpg
    Якось так.
    [​IMG]

    З пов .Мамай :hi
     
  2. Андрій Мамай

    Андрій Мамай Новичок

    Способ ловли:
    Спининг, Нахлыст
    Город/Страна:
    Львів
    Раз......лише один раз порибалиш в Карпатах на ріці з сильною бистриною,серед чистого повітря і мальовничої природи,отримавши покльовку сильного потоковця який подарує тобі справжню боротьбу і після зробленої світлини як відпускатимеш рибу в рідну стихію ,ти розумієш,що вже незможеш спокійно рибалити деінде а прекрасні спогади про ходову рибалку в Карпатах які надовго закарбувалися в твоїй памяті - манитимуть тебе в той прекрасний край, знову і знову пережити ті чудові моменти!
    1.jpg
    Так склалося і в мене після того "першого разу", щойно в мене випадає якийсь вільний день,я оразу поспішаю в Карпати- в край де "співає душа" і де ти насолоджуєшся кожню хвилиною перебуваючи тут,свіже повітря змушує тебе дихати на повні груди а холодна гірська вода в ріці ніби наповноє якоюсь життєдайною силою і в тебе появляються сили йти все вище і вище....... по бистрині і камінні, ,обминаючи валуни і повалені природою дерева......
    2.jpg
    Десь там,під каменем , скелею чи в глибокій ямі мешкає риба,заради якої ти їдеш сюди і яка завжди дарує масу задоволення своєю покльовкою і боротьбою при виважуванні.
    Коли риба вже біля ніг,залишається дуже мало часу,щоби її зазнимкувати , звільнити від гачка і відпустити назад до рідної домівки адже наступного разу,коли ти вкотре прийдеш до ріки- також схочеш знову зловити прекрасного пструга а рибалка в стилі "зловив-відпустив" сприяє цьому ,коли ти слідуєш правилу "зловив-відпустив"-то завжди зможеш зловити ту прекрасну рибу в тому місці де її відпустив,адже побутує думка,що пструг до кінця життя не міняє "того каменя під яким живе"і якщо рибу звідти незабирати-вона ще і ще радуватиме клюваками!
    IMG_20180725_085737_574-1.jpg

    На цей раз я вирішив пройтися недовгим маршрутом по одній цікавій Карпатській ріці з цікавим релєфом ,декількома гарними розливами та безліччю перекатів з глибокими ямами....на ріці ,яку я добре вивчитив і можна сказати знаю як "свої пять пальців" ;)
    Дана ріка цікава тим,що риба тут стоїть по всій акваторії і нетільки її можна ловити в ямах чи під великими валунами,гарного потоковця тут можна зловити і на перекаті,де глибина ріки не перевищуе і 30см.
    Цього разу мені не вдалося зловити "старожилів" ріки але більш молоде покоління давало про себе "чути" простійно ,тим самим недаючи мені заскучати:)
    7.jpg 8.jpg 5.jpg 9.jpg 6.jpg
    Пройшовши запланований маршрут,вдосталь порибаливши і отримавши задоволення від ходової рибалки в Карпатах я вирішив пару годин присвятити грибарці,велика кількість грибів і їх різноманіття в лісах цього року сприяли моєму побажанню....склавши свою Azura Olivia,яка мене цього року ще жодного разу не підвела на стрімовій рибалці і після численних краш-тестів залишається в стою,я закинув полярця з "залізом" в плєцак ,взяв в руки цезорика і пішов "в гриби" :),але то вже зовсім інша оповідка ;)
    Всіх гараздів!

    З пов.Мамай :hi
     
  3. Андрій Мамай

    Андрій Мамай Новичок

    Способ ловли:
    Спининг, Нахлыст
    Город/Страна:
    Львів
    Пятниця,закіньчив раніше роботу,глянув в плановщик:фестивалів чи ще чогось важливого не заплановано-два повноцінні вихідні попереду,суботу присвячу улюбленій стрімовій рибалці в Карпатах на пструга ,а неділя для сімї.Їду собі з роботи і в думках вже броджу в Карпатах і тягаю пстругів і пирів,але стоп!!! на крайній рибалці в горах я остаточно "доносив" шнур....блін,з чим я поїду на риблю(( .Глянув на дзигарок,17:30,ще вспіваю в Flagman ,там вроді акційний розпродаж ще проходить,можливо підберу якийсь шнур зі своїм скромним рибальським бюджетом для екстримальних рибалок в Карпатських ріках,чому екстримальних-бо каміння в ріках,кущі по берегах,навислі дерева над водою дуже скоро "вкорочують віку шнуру".Приїхав в магазин і тут передімною виникла дилема:шнур чи жилка,правильно було би жилка але глянувши на приємну ціну на вже полюбившийся мені шнурок Formax Avenger PE X4 Micro JIG #0.8 який мені до того відслужив "вірою і правдою" багато часу саме на риблі в Карпатах- віддав перевагу саме шнурку)),як завжди ,перебуваючи в магазині заглянув на стенд з хендмейдовськими приманухами від Flagman і в око мені кинулися цікаві коливалочки-модель "MAVKA" 2.2g (28мм),невтримався і обрав для себе дві бляхи, на мою думку в "найпструговіших" кольорах.
    Все,нерви спокійні)), можна готуватися до рибалки.
    photo_2018-08-06_22-56-56 (2).jpg
    Тільки справжні рибаки зрозуміють той "ритуал" підготовки "вилазки до води":речі перекладаються по декілка разів,рюкзак пакується ще з вечора але канапки ще в холодильнику,блін,спокійно заснути неможна-жеби щось не забути))
    Ранок,задзвенів телефон-дзвонив друг з яким їдем в гори,я підняв слухавку:
    -Я буду через три хвилини!!!
    Бліііііііін......я проспав!!!!
    Швидко вдіваюся,кидаю на плечі рюкзак,в кульок пакую сандалі в перемішку з канапками і запасними шортами,все,я готовий ,виходжу на вулицю!Вінання з другом,швидко пакую свої речі в машину і ми ркшаєм в прекрасний і мальовничий край-в наші Карпати!
    Відїхали від Львова десь 5 км,дзвінок,телефонує дружина:
    -Кульок з канапками-взуттям-шортами під порогом забув!
    -Я так і зна що щось забуду
    -Порвеш нові сандалі в ріці-будеш босий на роботу ходити!
    -Та що ти переживаєш,я босий по ріці піду)))....короче я зрозумів-буду чемний)))

    Прекрасний схід сонця в Карпатах,легкий туман вкрив верхівки гір,свіжа прохолода оповила тіло і остаточно заставила прокинутись від якоїсь дрімоти,пташки співають,річка дзюрчить а по її гладі видно легкі сплески :пир збирає муху-кругом буяє життя,кругом прекрасна краса!!!
    photo_2018-08-06_20-55-01 (2).jpg
    Збираєм свої снасті,привязую до шнура кусок флюра Formax SPECTRE Fluorocarbon,який доречі відкрив для себе недавно але який завдяки своїм міцним і стійким до пошкоджень якостям вже встиг мені сподобатись і зайняти місце в арсеналі снастей для ловлі риб в екстремальних умовах,примотую карабінчика,чіпляю коливалку "MAVKA" від Flagman в яскраво-розовій розмальовці і роблю перші кроки в прохолодну воду карпатської ріки,в ту воду,де на мене сьогодні чекають прекрасні карпатські риби,які подарують масу задоволенні в боротьбі з ними.
    Проходимо на перше перспективне місце,сонце вже досить високо і гарно освітило ріку,такого "прозраку" я не бачив досить давно,роблю перший закид майде в ногах,потім дальше і дальше-доки коливалка не падає в яму,роблю паузу і починаю крутити катушкою,щойно вибравши слабину і зробивши декілька оборотів катушкою відчуваю сильний удар на виході з ями-є перший "контакт",коротка боротьба і прекрасна крапкаста риба в підсачику.....швидко звільняю рибу від приманки:завдяки тому шо "MAVKA" оснащена безбородим гачком:риба швиденько звільняється від нього, завдяки чому риба отримує мінімальні травми.
    photo_2018-08-06_20-54-59.jpg
    Ми йдем все вище і вище,по дорозі час від часу половлюєм пстругів,з деякими робим світлини на память і звичайно відпускаєм неушкодженими назад до рідної домівки:адже згодом ми знову схочем помандрувати прекрасною рікою,порелаксувати серед мальовничої природи і звичайно половити карпатських риб-ми прекрасно розумієм-коли з повагою і шаною ставитимемся до всього що нас оточує довкруги,то завжди зможем отримувати те задоволення,за яким приїздимо сюди!
    Сьогодні ми порибалили на трьох гірських ріках, ми половили форель і отримали масу задоволення від ходової рибалки по Карпатських ріках.
    photo_2018-08-06_20-55-00.jpg
    photo_2018-08-06_20-55-00.jpg photo_2018-08-06_20-55-02.jpg photo_2018-08-06_20-55-02 (2).jpg photo_2018-08-06_20-55-01.jpg
    З задоволення хочу відмітити,що мій шнур і флюр витримав сьогодні всі навантаження в тяжких умовах Карпат,приманки ручної роботи від Flagman подарували мені масу задоволення від шалених клювак на різних ділянках річок,а мальовнича природа і прекрасна погода зарядили позитивною енергією на весь робочий тиждень!!!
    До зустрічі прекрасні Карпати!
    То був ще один прекрасний день серед гір!!!

    З пов.Мамай :hi
     

    Вложения:

    lelik нравится это.

Поделиться этой страницей